Odpowiedź

Znane powiedzenie mówi: „w życiu pewne są tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki”. Granie u legalnych bukmacherów w Polsce opodatkowane jest 12% podatkiem od stawki każdego zakładu, który co prawda odprowadza bukmacher, ale każdorazowo obciąża nim gracza, potrącając ten procent w momencie zawierania zakładu.

I tak dla przykładu stawiając 100 zł na zakład o całkowitym kursie 2.0 wygrana zamiast wynieść 200 zł wyniesie 176 zł, bo bukmacher od naszej stawki potrącił 12% podatku. W naszym przykładzie jest to 12 zł. Czyli de facto nasz faktyczny wkład w zakład wyniósł 88 zł razy kurs 2.0 daje wygraną 176 zł. W rzeczywistości różnica spowodowana koniecznością zapłaty podatku wyniosła aż 24 %. Boli, co? Sytuacja wygląda kuriozalnie gdy chcemy postawić na „pewniaka” o kursie 1.10. Wtedy wygrana wyniosłaby mniej, niż stawka zakładu, a wszystko za sprawą potrąconego podatku. Wyniosłaby, ponieważ bukmacher nie przyjmie takiego zakładu. W świetle polskiego prawa wygrana nie może być niższa niż stawka zakładu.

No cóż.. nie pozostaje nam nic innego jak ponownie posłużyć się cytatem znanego powiedzenia: „płać i płacz”. Dla szukających odpowiedzi na pytanie jaki bukmacher bez podatku? jest jednak sposób, który chociaż częściowo pozwoli wygrać więcej. Są nim promocje bukmacherów internetowych, w których to bukmacherzy pokrywają część podatku.

Bukmacher Totolotek oferując promocję Gram Grubo zapewnia grę bez podatku w każdy piątek, oraz wtorki, środy i czwartki w dniach rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy dodając 14 procent do wygranych. Współczynnik zamiast 0,88 wynosi 1,003. Wracając do naszego powyższego przykładu wygrana przy skorzystaniu z tej promocji  wyniesie 200,60 zł. Miło. Warunkiem jest zagranie zakładu prostego lub live za conajmniej po minimalnym kursie 2.0 za stawkę conajmniej 20 zł (w dni rozgrywek europejskich, minimum jedno zdarzenie pucharowe na kuponie) lub 100 zł (w piątki, wszystkie dyscypliny).

Podobną promocję oferuje bukmacher Fortuna powiększając każdą wygraną o 14%. Promocja dotyczy zakładów przedmeczowych AKO lub MAXIKOBMI z conajmniej 3 zdarzeniami na kuponie (bez minimalnego kursu) zagranych za conajmniej 20 zł od 17:00 do 17:59 w dniach rozgrywek Ligi Mistrzów. Promocja obejmuje całą ofertę Fortuny z wyłączeniem sportów wirtualnych.

Dodatkowy % do wygranych oferuje w ramach promocji również bukmacher LV BET. Promocja ta dotyczy zakładów wielokrotnych na conajmniej 5 zdarzeń na kuponie (LV BET). Szczegóły w porównaniu lub na podstronach poszczególnych bukmacherów.

Oceń odpowiedź

Ocena:4.9
Jaki bukmacher bez podatku?
głosów: 9

Opinie:

Ocena graczy

5
głosów: 152 - ZAGŁOSUJ

Bukmacherzy internetowi w Polsce

Promocje i bonusy bukmacherskie

Wpłaty i wypłaty od bukmacherów

Porównywarka bukmacherów