Czym jest kupon AKO

Co to jest zakład akumulacyjny?

Zakłady akumulacyjne to połączenie zakładów na więcej niż jedno zdarzenie w jednym kuponie, począwszy od 2 do nawet kilkudziesięciu selekcji. Zakład akumulacyjny rozstrzygnięty jest jako wygrany tylko wtedy, gdy żadne z zawartych w nim zdarzeń nie jest rozstrzygnięte jako przegrane. Z tego powodu przewidywana wygrana zakładu akumulacyjnego jest znacznie wyższa, niż suma wygranych zakładów postawionych oddzielnie na każde ze zdarzeń przy wykorzystaniu takiego samego budżetu. Zakłady akumulacyjne u bukmacherów internetowych określane są również mianem kuponów akumulowanych, AKO, COMBI, KOMBI czy zakładów wielokrotnych.

Jak postawić zakład akumulacyjny?

Tworzenie zakładów akumulacyjnych jest bardzo proste. Najczęściej obstawianym akumulatorem u bukmacherów internetowych jest zakład składający się z meczów piłkarskich rozgrywanych w krótkich odstępach czasu, np. w weekend. Aby to zrobić trzeba w pierwszej kolejności z przeglądu dyscyplin na stronie bukmachera internetowego wybrać piłkę nożną oraz odpowiednie ligi lub rozgrywki. Następnie wystarczy dodać wybrane selekcje do kuponu AKO klikając jeden po drugim w kurs przypisany do wybranego zdarzenia. Oczywiście w jednym zakładzie akumulacyjnym można łączyć zdarzenia z różnych dyscyplin, a także dodawać różne typy zakładów, np. „poniżej/powyżej”, „obie drużyny strzelą” i inne. Jedynym ograniczeniem są selekcje dotyczące tego samego zdarzenia, np. nie jest możliwe dodanie na jednym kuponie AKO zakładu dotyczącego tego samego meczu na „powyżej 1.5 bramki” i „obie drużyny strzelą”. Zakłady akumulacyjne można tworzyć zarówno z oferty przedmeczowej, jak i oferty live bukmacherów internetowych. U niektórych bukmacherów (STS) jednak nie ma możliwości kombinowania zdarzeń z oferty pre-match i na żywo na jednym kuponie AKO.

Wygrana zakładu akumulacyjnego

Kurs całkowity kuponu AKO obliczany jest poprzez pomnożenie kursów wszystkich selekcji zawartych na kuponie. Wygrana zakładu akumulacyjnego obliczana jest poprzez pomnożenie kursu całkowitego kuponu ze stawką zakładu z uwzględnieniem obowiązujących podatków oraz ofert, w których to bukmacher ponosi koszty podatku od gry, a także ofert zwiększających wygraną w zależności od ilości zdarzeń na kuponie.

LV_BET_PL_1500_KUBA_1920x1080

Kupon AKO - czy to się opłaca? Przykłady

Zacznijmy od minusów. Im więcej zdarzeń na kuponie, tym prawdopodobieństwo wygranej się zmniejsza, a w przypadku nietrafienia choćby jednego zdarzenia z kuponu - cały zakład jest przegrany. Największym plusem kuponów AKO jest ich wysoki kurs, a co za tym idzie wysoka wygrana możliwa do uzyskania za relatywnie niską stawkę.

Poniżej znajduje się kilka przykładów kuponów AKO zawierających zarówno zdarzenia na same wyniki meczów piłki nożnej, jak i kombinowane z innymi, wyselekcjonowanymi rodzajami zakładów i dyscyplinami.

Przykład kuponu AKO zawierającego różne typy zakładów na różne dyscypliny

Przykład zakładu akumulacyjnego zawartego na zwycięstwo na zdarzenia z różnych dyscyplin sportowych

Przykład wysokiej wygranej zakładu akumulacyjnego zawartego na piłkę nożną za niską stawkę

Podsumowując, i co widać na powyższych przykładach, można powiedzieć, że zakłady akumulacyjne są odpowiednie dla każdego - dla wytrawnych graczy, znawców sportu to dobra strategia na uzyskanie wysokich wygranych, a dla pozostałych granie AKO to sposób na grę „rekreacyjną”, gdzie liczy się dobra zabawa, łut szczęścia i duża wygrana przy minimalnym wkładzie własnym. Niezależnie od podejścia do zakładów zawsze można wybrać ofertę tych bukmacherów, którzy oferują promocje na zakłady AKO.

Promocje na zakłady AKO

Po co wygrywać mniej, skoro można wygrywać więcej? Jeśli jesteś zainteresowany grą zakładami kumulacyjnymi możesz sprawdzić stałe oferty promocyjne bukmacherów na kupony AKO.

Bukmacher PZBuk w promocji Kombodoładowanie dodaje określony % do wygranej w zależności od ilości zdarzeń na trafionym kuponie AKO. Promocja dotyczy zakładów wielokrotnych zagranych na wybrane rozgrywki, do których należą: Premier League, Bundesliga, La Liga, Serie A, Ligue 1, Liga Mistrzów, Liga Europy, Ekstraklasa oraz mecze reprezentacji Polski podczas rozgrywek towarzyskich i w Lidze Narodów, a także E-sport. Kurs każdego zdarzenia na kuponie AKO kwalifikującym się do promocji musi wynosić minimum 1.20. Kwota dodatkowej wygranej z każdego kuponu może wynosić maksymalnie równowartość 10 000 GBP. Procentowa wysokość dodatkowej wygranej została określona w poniższej tabeli:

Liczba zdarzeń

Dodatkowa wygrana

Kupon AKO podwójny

1%

Kupon AKO potrójny

2%

Kupon AKO 4-krotny

3%

Kupon AKO 5-krotny

4%

Kupon AKO 6-krotny

5%

Kupon AKO 7-10-krotny

10%

Kupon AKO 11-krotny i więcej

15%

Osobną promocję na zakłady akumulacyjne bukmacher PZBuk przygotował dla kuponów AKO zagranych na dowolne rozgrywki tenisa. W tym przypadku, aby kupon został zakwalifikowany do promocji, minimalny kurs każdego zdarzenia musi wynosić 1.50, a dodatkowa wygrana z jednego kuponu może wynosić maksymalnie równowartość 5000 EUR. Poniższa tabela przedstawia procentową wysokość dodatkowej wygranej w promocji Komborakieta:

Liczba zdarzeń

Dodatkowa wygrana

Kupon AKO podwójny

2%

Kupon AKO potrójny

5%

Kupon AKO 4-krotny

7%

Kupon AKO 5-krotny

10%

Kupon AKO 6-krotny

15%

Kupon AKO 7-10-krotny

25%

Kupon AKO 11-krotny i więcej

30%

Bukmacher LV BET w promocji Multikozak proponuje swoim graczom bonus od wygranych zakładów akumulacyjnych. Do promocji zaliczają się kupony AKO o kursie minimum 3.0 zagrane za co najmniej 10 zł. Maksymalna kwota bonusu od kuponów AKO w każdym tygodniu wynosi 1000 zł. Bonus podlega trzykrotnemu obrotowi kuponami po kursie minimum 1.75. Poniższa tabela przedstawia procentową wysokość bonusu:

Liczba zdarzeń

Dodatkowa wygrana

Kupon AKO z 4 selekcjami

7,5%

Kupon AKO z 5 selekcjami

10%

Kupon AKO z 6 selekcjami

15%

Kupon AKO z 7 selekcjami

20%

Kupon AKO z 8 i więcej selekcjami

25%

Pytania i odpowiedzi o kupony AKO

Ile typów mogę dodać do kuponu AKO?

Zakład akumulacyjny może zawierać od 2 do nawet kilkudziesięciu zdarzeń. Najwięcej, bo aż 100 zdarzeń można utworzyć na kuponie AKO u bukmachera STS.

Czy na kuponie AKO mogę łączyć dowolne zdarzenia?

Na jednym kuponie AKO co do zasady nie jest możliwe łączenie różnych selekcji dotyczących tego samego zdarzenia. Niektórzy bukmacherzy stosują także ograniczenia w łączeniu zakładów z oferty przedmeczowej i oferty live na jednym kuponie AKO (STS).

Ile może wynosić stawka zakładu akumulacyjnego?

Minimalne i maksymalne stawki zakładów określane są przez bukmacherów. O ile minimalna stawka kuponu AKO jest wartością stałą i wynosi zazwyczaj 1 zł, to maksymalna stawka jest każdorazowo określana indywidualnie i może być determinowana rodzajem zdarzeń oraz limitami.

Kiedy zakład akumulacyjny jest wygrany?

Kupon AKO rozstrzygnięty jest jako wygrany tylko w przypadku, gdy wszystkie zdarzenia na kuponie rozstrzygnięte są jako wygrane. Kupon AKO jest wygrany także w sytuacji, w której jedno lub kilka zdarzeń rozstrzygniętych jest jako zwrot (np. zdarzenie nie odbyło się).

Ile wynosi wygrana z kuponu AKO?

Wygrana z kuponu AKO jest iloczynem wniesionej stawki i kursu całkowitego, który z kolei jest iloczynem kursów zdarzeń składających się na kupon AKO. Maksymalna możliwa wygrana określana jest przez każdego bukmachera. Obecnie największy limit wygranej z jednego kuponu AKO posiada bukmacher Fortuna i wynosi on 601 000 zł.

Czy zakłady COMBI to to samo co akumulacyjne?

Tak. Bukmacherzy stosują różną terminologię dla określania zakładów akumulacyjnych. Mogą one być określane mianem zakładów akumulowanych, AKO, COMBI, KOMBI, zakładów wielokrotnych.

Czy zakłady systemowe to to samo co akumulacyjne?

I tak i nie. Zakłady systemowe, mimo że zawierane są na jednym kuponie jednym kliknięciem de facto rozbijane są na kilka mniejszych zakładów akumulacyjnych, przez co można uzyskać wygraną nawet w przypadku, gdy nie wszystkie wytypowane zdarzenia okażą się wygrane, ale jednocześnie przewidywana wygrana zakładu systemowego jest niższa niż akumulacyjnego z tymi samymi selekcjami.


Oceń artykuł

Ocena: 4.9
Czym jest kupon AKO
głosów: 42
Ranking TOP3 
kwiecień 2024
1
Ocena graczy
4.7
głosów: 154 - ZAGŁOSUJ
2
Ocena graczy
4.9
głosów: 103 - ZAGŁOSUJ
3
Ocena graczy
4.8
głosów: 201 - ZAGŁOSUJ

Porównywarka bukmacherów

JakiBukmacher.pl jest serwisem informacyjnym o bukmacherach w Polsce. Zespół redakcyjny na bieżąco zbiera i aktualizuje najważniejsze dane, szczegółowe warunki uczestnictwa w zakładach bukmacherskich oraz analizuje regulaminy bukmacherów. Prezentowane informacje pozwalają na porównanie bukmacherów pod kątem wielu czynników w formie rankingu bukmacherów oraz porównywarki, a także na zapoznanie się z nowościami z rynku zakładów bukmacherskich. Ta strona to również miejsce dla graczy, którzy mogą głosować w wyborze bukmachera miesiąca, jak również dodawać opinie na temat bukmacherów, z których oferty już skorzystali.