Oceniając prawdopodobieństwo wystąpienia jednego z trzech rozstrzygnięć meczu prawdopodobieństwo wystąpienia remisu jest takie samo, jak wygranej jednego z rywalizujących ze sobą zespołów. Jednak remis jest najbardziej nielubianym przez graczy wynikiem meczu. Dlaczego? Wielu graczy za wszelką cenę unika założenia się z bukmacherem internetowym o remis sądząc, że wysokie kursy, jakie zwykle towarzyszą zakładom na remis to niskie prawdopodobieństwo ich wystąpienia. A może warto zauważyć, że wysokie kursy to właśnie zaleta typów na podział punktów? W tym artykule przedstawiamy strategię gry popularnie zwaną progresją na remisy.

Progresja na remisy

Na czym polega progresja na remisy?

Założenie jest bardzo proste: wybieramy drużynę, z udziałem której mecze najczęściej kończą się remisem. Kolejnym krokiem jest zawieranie z bukmacherem internetowym pojedynczych zakładów na remis na każde kolejne ligowe spotkanie tej drużyny. Podstawowym założeniem progresji na remisy jest konsekwencja i nastawienie na osiągnięcie zysku po długim okresie czasu, a także uwzględnienie tzw. progresji strat. To ostatnie oznacza podnoszenie stawki zakładu o określony procent w przypadku przegranej poprzedniego zakładu, aż do momentu uzyskania wygranej, która niweluje poniesione straty. Istnieję trzy popularne strategie podnoszenia stawki w progresji. Zgodnie z popularną strategią MartinGale, której początki sięgają XVIII wieku w przypadku przegranej gracz w kolejnym zakładzie stosuje podwojenie stawki nietrafionego zakładu. W przypadku zakładów na remis, na których kursy często są wyższe niż 3.0 podwajanie stawki nie jest jednak koniecznością. Drugim sposobem jest podniesienie stawki o 50% względem stawki przegranego zakładu, jednak w polskich realiach, gdzie należy uwzględnić konieczność ponoszenia podatku od bukmachera stosowanie tego sposobu może okazać się mało rentowne. Ostatnim sposobem jest popularne działanie matematyczne zwane sekwencją Fibonacciego. Podnoszona tym sposobem stawka jest sumą stawek dwóch poprzednich zakładów. Trzeba jednak podkreślić, że stosowanie progresji strat jest największą wadą progresji na remisy, gdyż w przypadku długiej serii przegranych coraz wyższe stawki mogą ostatecznie wyczerpać cały budżet przeznaczony na grę. W progresji na remisy ważny jest więc wysoki budżet, wielokrotnie wyższy niż wyjściowa stawka zakładu.

Przykład progresji na remisy

Aby lepiej przedstawić system gry progresją na remisy posłużymy się przykładem. W celu wyboru drużyny, na której wyniki remisowe w meczach ligowych będziemy zakładać się z bukmacherem internetowym przeglądamy tabele ligowe. Do naszego przykładu wybieramy włoską Serie A. Najwięcej remisów, bo 15 na 38 spotkań w sezonie 2017/18 zanotował zespół Torino. Stanowi to blisko 40% wszystkich meczów ligowych, dlatego wybieramy tę drużynę do gry progresją na remisy w kolejnym sezonie 2018/19. Oczywiście można wybrać również inną ligę piłkarską. Początkujący gracze progresją na remisy powinni wybrać raczej niską stawkę bazową, aby wysokości stawek zakładów cały czas pozostawały w zasięgu i aby uniknąć wyczerpania budżetu na grę. W naszym przykładzie wybieramy stawkę bazową w wysokości 10 zł, aby, stosując sekwencję Fibonacciego, w przypadku ewentualnej serii pięciu zakładów przegranych stawka szóstego zakładu wyniosła 80 zł. Dla uproszczenia przyjmijmy, że średni kurs na remis będzie wynosił 3,5. W sezonie 2018/19 zespół Torino na 38 rozegranych spotkań ligowych zanotował 15 remisów, które występowały średnio w co 2-3 spotkaniu, a najdłuższa seria bez remisu trwała 4 mecze. W tym przykładzie strategia gry progresją na remisy okazała się skuteczna i ostatecznie przyniosła zysk. Pamiętaj jednak, że ten system nie gwarantuje wygranej i może wygenerować nieodwracalną stratę.

Dyscypliny z remisem

Rzut okiem na dane statystyczne pozwala stwierdzić, że jedną z popularnych dyscyplin, w których często występują remisy są rozgrywki niemieckiej Bundesligi, w której średnio 75 meczów na niewiele ponad 300 kończy się takim wynikiem, co stanowi około 25% spotkań w lidze. Odpowiada to również średniej liczbie ligowej, ponieważ statystyki długoterminowe pokazują, że średnio co czwarty mecz Bundesligi kończy się wynikiem remisowym. Innymi rozgrywkami, w których udział remisów w stosunku do łącznej liczby spotkań jest duży są: 2 liga hiszpańska, 2 liga włoska oraz 2 liga francuska w piłce nożnej.

Progresja na remisy do przerwy

Granie progresją na remisy do przerwy to jedna z alternatyw dla progresji na remisy w ostatecznym wyniku spotkania. Statystycznie w pierwszych połowach meczów strzelanych jest mniej goli, dlatego wyniki spotkań do przerwy są remisem częściej niż ostateczny rezultat spotkania. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że w zakładach na wynik do przerwy kurs na remis jest zawsze niższy od kursu na remis po końcowym gwizdku spotkania, dlatego w tym przypadku przy progresji strat trzeba zastosować opisaną wyżej strategię MartinGale. Biorąc to pod uwagę granie progresją na remisy do przerwy ma sens tylko w przypadku, gdy kurs na remis do przerwy jest wyższy niż 2.0.

Jaki bukmacher do progresji na remisy?

Ponieważ zakłady w tej strategii to wyłącznie single, praktycznie nie ma możliwości zawierania ich w ramach promocji bukmacherów, które zazwyczaj dotyczą kuponów AKO. Jedynym wyznacznikiem przy wyborze odpowiedniego bukmachera do grania progresją na remisy powinna więc być wysokość marży. Inaczej mówiąc im niższa marża tym wyższy kurs i tym wyższa wygrana. Do najlepszych bukmacherów internetowych stosujących niskie marże zaliczają się:

Ocena graczy
4.7
głosów: 496 - ZAGŁOSUJ
Opinie:

Bonus powitalny

Szczegóły oferty

Oferta

Podatek od gry:
0-12%*
Średnia marża:
4.98%*
* im mniej tym lepiej * przedział oznacza ofertę promocyjną
  • Zakłady na żywo
  • Zakłady VIDEO live
  • Zakłady e-Sport (gry komputerowe)
  • Wirtualne sporty
  • Handicapy azjatyckie
  • Zamknięcie kuponu przed czasem
  • Statystyki przedmeczowe
  • Konto tymczasowe (bez weryfikacji)
  • Wsparcie online
  • Szybkie wypłaty
Ocena graczy
4.5
głosów: 84 - ZAGŁOSUJ
Opinie:

Bonus powitalny

Szczegóły oferty

Oferta

Podatek od gry:
12%*
Średnia marża:
3.53%*
* im mniej tym lepiej * przedział oznacza ofertę promocyjną
  • Zakłady na żywo
  • Zakłady VIDEO live
  • Zakłady e-Sport (gry komputerowe)
  • Wirtualne sporty
  • Handicapy azjatyckie
  • Zamknięcie kuponu przed czasem
  • Statystyki przedmeczowe
  • Konto tymczasowe (bez weryfikacji)
  • Wsparcie online
  • Szybkie wypłaty
Ocena graczy
4.7
głosów: 154 - ZAGŁOSUJ
Opinie:

Szczegóły oferty

Oferta

Podatek od gry:
0-12%*
Średnia marża:
4.70%*
* im mniej tym lepiej * przedział oznacza ofertę promocyjną
  • Zakłady na żywo
  • Zakłady VIDEO live
  • Zakłady e-Sport (gry komputerowe)
  • Wirtualne sporty
  • Handicapy azjatyckie
  • Zamknięcie kuponu przed czasem
  • Statystyki przedmeczowe
  • Konto tymczasowe (bez weryfikacji)
  • Wsparcie online
  • Szybkie wypłaty

Zalety i wady progresji na remisy

Do zalet strategii grania progresją na remisy możemy zaliczyć:

  • wysokie kursy na wynik remisowy, które średnio wahają się w granicach 3.40 - 3.80 za jeden typ
  • dzięki stosowanej w tej strategii progresji strat można szybko odrobić przegrane zakłady
  • uzyskanie wygranej prędzej czy później
  • nie jest potrzebna żadna wiedza sportowa i przygotowanie się do typowania (analiza spotkania, składów drużyn itd.)

Mimo swoich zalet, granie progresją na remisy nie jest pozbawione wad, a do najważniejszych z nich należą:

  • nawet jeśli statystycznie co 2-3 mecz kończy się remisem, to w każdym czasie może się zdarzyć długa seria bez remisów, co wiąże się z ryzykiem całkowitej straty. Zdarzają się przypadki drużyn osiągających serię nawet kilkudziesięciu meczy bez remisu
  • strategia nie jest odpowiednia dla osób niecierpliwych i niekonsekwentnych, których zniechęci seria kilku tygodni bez wygranej

Pytania i odpowiedzi o progresję na remisy

Co to jest progresja na remisy?

Progresja na remisy polega na obstawianiu wyniku remisowego w każdym spotkaniu danej drużyny w danych rozgrywkach i zwiększaniu stawki w przypadku przegranej aż do momentu uzyskania wygranej.

Kiedy zwiększać stawkę przy progresji na remisy?

Progresja na remisy polega na zwiększaniu stawki o taki sam procent tylko w przypadku przegranej. Uzyskanie wygranej powoduje powrót do stawki bazowej w następnym zakładzie.

Czy progresja na remisy jest opłacalna?

Progresja na remisy, jak każda gra bukmacherska, obarczona jest ryzykiem poniesienia straty. Stanie się tak w przypadku, gdy długa seria bez remisu wyczerpie budżet na grę. Dlatego ważny jest dobór stawki, która musi być wielokrotnie niższa niż budżet.

Ile mogę wygrać grając progresją na remisy?

Kursy na remisy zazwyczaj są wysokie i często przekraczają 3.0. Kwotowa wysokość wygranej uzależniona jest od wysokości stawki. Zwiększanie stawki w przypadku przegranej powoduje, że wygrana niweluje straty poniesione na przegranych zakładach.

Jaką drużynę wybrać do progresji na remisy?

Śledząc statystyki rozgrywek można wybrać drużynę, która remisuje najczęściej i jednocześnie ma najmniejsze serie spotkań bez remisu. Zazwyczaj ma to miejsce w przypadku drużyn zajmujących miejsca bliskie środka tabeli ligi.


Oceń artykuł

Ocena: 4.1
Progresja na remisy
głosów: 29
Ranking TOP3 
listopad
1
Ocena graczy
4.7
głosów: 154 - ZAGŁOSUJ
2
Ocena graczy
4.9
głosów: 103 - ZAGŁOSUJ
3
Ocena graczy
4.8
głosów: 202 - ZAGŁOSUJ

Porównywarka bukmacherów

JakiBukmacher.pl jest serwisem informacyjnym o bukmacherach w Polsce. Zespół redakcyjny na bieżąco zbiera i aktualizuje najważniejsze dane, szczegółowe warunki uczestnictwa w zakładach bukmacherskich oraz analizuje regulaminy bukmacherów. Prezentowane informacje pozwalają na porównanie bukmacherów pod kątem wielu czynników w formie rankingu bukmacherów oraz porównywarki, a także na zapoznanie się z nowościami z rynku zakładów bukmacherskich. Ta strona to również miejsce dla graczy, którzy mogą głosować w wyborze bukmachera miesiąca, jak również dodawać opinie na temat bukmacherów, z których oferty już skorzystali.