Zdarzało ci się postawić na „pewniaka”, który ostatecznie popsuł kupon? Jeśli tak, to zdajesz sobie sprawę, że w zakładach bukmacherskich nie ma pewnych typów i nawet murowani faworyci niekiedy zawodzą. Jednak jeśli trafiłeś na tę stronę to oznacza, że mimo wszystko szukasz informacji o zakładach bez ryzyka przegranej. Takim jest przedstawiony w innym artykule cashback, który jednak zazwyczaj stanowi jednorazową ofertę promocyjną bukmachera. W tym artykule opisujemy drugi sposób na zakłady bez ryzyka - surebety. Dowiesz się z niego m.in. na czym polegają, jak działają i czy surebety to w rzeczywistości gwarancja wygranej u bukmachera.

Surebety

Co to jest surebet?

Surebet to pewny zakład, który czysto matematycznie gwarantuje zysk, niezależnie od wyniku typowanego zdarzenia. Polega na obstawieniu za odpowiednią stawkę wszystkich możliwych rozstrzygnięć danego zdarzenia u kilku bukmacherów z odpowiednią różnicą kursową. Surebet jest więc rodzajem strategii bukmacherskiej, w której dodatni bilans uzyskuje się na zmienności kursów stawiając zakłady bezpieczne i bez ryzyka.

Jakie są warunki uzyskania surebeta?

Surebet jest możliwy tylko w przypadku na tyle wysokich różnic kursowych na każde z rozstrzygnięć określonego zdarzenia, że po odliczeniu kwoty stawek kuponów na przegrane rozstrzygnięcia, wygrana za trafione rozstrzygnięcie będzie dodatnia, czyli przekroczy całą zainwestowaną kwotę. Z uwagi na stosowane przez bukmacherów marże, które powodują, że postawienie zakładów na wszystkie rozstrzygnięcia u jednego bukmachera po ich rozliczeniu zawsze da wynik ujemny, granie surebeta polega na obstawianiu rozstrzygnięć tego samego zdarzenia u różnych bukmacherów. Mając na względzie fakt, że bukmacherzy często dokonują korekt w swoich ofertach, przed zagraniem surebeta warto zarejestrować swoje konto gracza u różnych bukmacherów internetowych. Rejestracja konta gracza jest czasochłonna, a w przypadku surebetów czas ma duże znaczenie, ponieważ nawet w ciągu kilku sekund kursy mogą zostać zmienione lub zablokowane.

Sprawdź najlepszych bukmacherów internetowych z możliwością zagrania surebeta:

Ocena graczy
4.5
głosów: 84 - ZAGŁOSUJ

Bonus powitalny

Ocena graczy
4.8
głosów: 286 - ZAGŁOSUJ

Bonus powitalny

Ocena graczy
4.7
głosów: 496 - ZAGŁOSUJ

Bonus powitalny

Drugim warunkiem uzyskania surebeta jest postawienie zakładu za odpowiednią do kursu stawkę. W dostosowaniu odpowiedniej stawki pomoże kalkulator surebetów.

Kalkulator surebetów

Poniższy kalkulator surebetów pozwoli w szybki sposób sprawdzić, czy możliwe jest osiągnięcie surebeta z różnic kursowych u różnych bukmacherów internetowych oraz obliczy optymalną stawkę. Wpisując w odpowiednie pola kursy na poszczególne rozstrzygnięcia od razu otrzymasz odpowiedź, czy to zestawienie daje surebet, a także poznasz kwotowy i procentowy zysk z surebeta. Zwróć uwagę, że w kalkulatorze stawki oraz możliwe wygrane są kwotami brutto. Więcej na ten temat przeczytasz w rozdziale piątym.

Przykłady surebetów

W tym miejscu prezentujemy przykłady surebetów. Ta strategia może być stosowana dla zdarzeń z dwoma możliwymi rozstrzygnięciami (dwudrogowe), jak i z trzema możliwymi rozstrzygnięciami (trzydrogowe). Podane poniżej przykładowe stawki oraz wygrane są kwotami brutto. Więcej o tym przeczytasz w kolejnym rozdziale.

Przykład surebeta na zakłady dwudrogowe

Stawiamy zakład na konkretne zdarzenie dwudrogowe (np. tenis). U dwóch różnych bukmacherów występują różnice kursów pozwalające uzyskać surebet i wynoszą:

  • 2.15 u bukmachera I na wygraną zawodnika A
  • 1.95 u bukmachera II na wygraną zawodnika B

W naszym przykładzie dysponujemy budżetem 100 zł i zgodnie z wyliczeniem kalkulatora surebetów stawiamy 47,56 zł za wygraną zawodnika A oraz 52,44 zł na wygraną zawodnika B. W przypadku, gdy pierwszy typ okaże się trafiony nasza wygrana wyniesie 102,25 zł, a gdy wygra zawodnik B otrzymujemy wygraną w kwocie 102,26 zł. Niezależnie więc od rozstrzygnięcia po rozliczeniu zakładu osiągamy zysk w kwocie minimum 2,25 zł.

Przykład surebeta na zakłady trzydrogowe

W poprzednim przykładzie pokazaliśmy możliwość postawienia surebeta w zakładach dwudrogowych. Istnieje również możliwość uzyskania surebeta w zakładach na zdarzenia z trzema różnymi wynikami (np. piłka nożna). W ich przypadku również można korzystać na różnicy w kursach u różnych bukmacherów. Dla przykładu:

  • 14.00 u bukmachera I na wygraną drużyny A
  • 8.00 u bukmachera II na remis
  • 1.30 u bukmachera III na wygraną drużyny B

W tym przypadku również dysponujemy budżetem 100 zł i stawiamy 7,40 zł na zwycięstwo drużyny A, 12,94 zł na wynik remisowy w meczu i 79,66 zł na wygraną drużyny B. W zależności od rozstrzygnięcia nasza wygrana z zakładu wyniesie odpowiednio: 103,6 zł, 103,52 zł lub 103,56 zł. Niezależnie więc od tego, jakim rezultatem zakończy się zdarzenie na które postawiliśmy, po rozliczeniu zakładu osiągniemy zysk w wysokości minimum 3,52 zł.

Na co uważać stawiając surebety

W teorii strategia bukmacherska oparta na surebetach wydaje się być idealna, bo gwarantuje pewną wygraną, a przecież o to głównie chodzi w zakładach bukmacherskich. W praktyce jednak jej stosowanie może okazać się mocno skomplikowane, a w polskich realiach wręcz niemożliwe. Dlaczego? Opiszemy to w kilku punktach:

  • Zysk z surebeta wynosi zazwyczaj od 0,2% do 5%. Obowiązujący w Polsce podatek od gry, czyli od każdego postawionego zakładu w wysokości 12% powoduje, że strategia grania surebetami przestaje być opłacalna, a poszukiwanie surebeta w połączeniu z ofertą bukmachera bez podatku, czyli takiego, który koszty podatku dolicza do wygranej - stanowi dodatkową trudność.
  • Kursy u bukmacherów mogą zmieniać się nawet co sekundę lub być blokowane w ofercie, co stwarza ryzyko, że po postawieniu pierwszego zakładu u jednego bukmachera nie zdążymy postawić drugiego po kursie dającym surebet.
  • Bukmacherzy internetowi stosują limity stawek, co z kolei stwarza ryzyko, że po postawieniu pierwszego zakładu u jednego bukmachera nie będziemy mogli postawić drugiego zakładu po stawce dającej surebet.
  • W regulaminach wszystkich bukmacherów internetowych zawarte są postanowienia dające bukmacherowi możliwość anulowania zakładu i zwrotu wniesionej stawki w przypadku oczywistej omyłki. Należy więc ostrożnie podchodzić do surebetów z potencjalnie dużym zyskiem procentowym, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że doszło właśnie do pomyłki bukmachera, który później skorzysta z klauzuli regulaminu zaakceptowanego przy rejestracji dającej mu możliwość anulowania postawionego zakładu.

Pytania i odpowiedzi o surebet

Jak znaleźć surebet?

Po prostu porównuj kursy u różnych bukmacherów. Jeśli zauważysz duże różnice sprawdź opłacalność korzystając z kalkulatora surebetów.

Za jaką stawkę zagrać surebet?

Aby surebet miał sens musisz dostosować stawkę zakładu do wysokości kursu na poszczególne rozstrzygnięcia w taki sposób, żeby niezależnie od roztrzygnięcia osiągnąć podobny zysk. Pomoże ci w tym kalkulator surebetów, który przeprowadzi symulację wygranej.

Ile mogę wygrać stawiając surebet?

Na większości surebetów można zyskać od 0,2% do 5% wniesionej stawki. Kwotowa wysokość wygranej uzależniona jest od wysokości stawki.

Na co powinienem zwrócić uwagę stawiając surebet?

Aby surebet miał sens zwróć uwagę na podatek od gry, zmienność kursów i limity bukmacherskie. Twoją uwagę powinny zwrócić również podejrzanie wysokie kursy na konkretne rozstrzygnięcia, ponieważ gdy doszło do pomyłki w ofercie, bukmacher anuluje kupon.


Oceń artykuł

Ocena: 4.9
Surebety
głosów: 66
Ranking TOP3 
czerwiec 2024
1
Ocena graczy
4.7
głosów: 154 - ZAGŁOSUJ
2
Ocena graczy
4.9
głosów: 103 - ZAGŁOSUJ
3
Ocena graczy
4.8
głosów: 201 - ZAGŁOSUJ

Porównywarka bukmacherów

JakiBukmacher.pl jest serwisem informacyjnym o bukmacherach w Polsce. Zespół redakcyjny na bieżąco zbiera i aktualizuje najważniejsze dane, szczegółowe warunki uczestnictwa w zakładach bukmacherskich oraz analizuje regulaminy bukmacherów. Prezentowane informacje pozwalają na porównanie bukmacherów pod kątem wielu czynników w formie rankingu bukmacherów oraz porównywarki, a także na zapoznanie się z nowościami z rynku zakładów bukmacherskich. Ta strona to również miejsce dla graczy, którzy mogą głosować w wyborze bukmachera miesiąca, jak również dodawać opinie na temat bukmacherów, z których oferty już skorzystali.