Odpowiedź

U zdecydowanej większości bukmacherów internetowych przed wypłaceniem otrzymanego bonusu wymagane jest dokonanie obrotu, które wiąże się z koniecznością spełnienia określonych warunków. Wyjaśniamy co to jest obrót, jakie są warunki obrotu, jak je spełnić by wypłacić bonus. 

Czym jest obrót bonusem?

Czytając regulamin bonusu bukmacherskiego z pewnością zastanawiałeś się co to znaczy, że bonus musi być obrócony, albo kwota depozytu musi być obrócona przed wypłatą bonusu. Zazwyczaj przy tej informacji widnieje liczba określająca krotność obrotu, np. 2-krotny, 4-krotny. Jeżeli takiej liczby nie ma to oznacza, że obrót należy wykonać tylko raz.

Obrót bonusem to nic innego jak zagranie zakładów o sumie równej kwocie lub wielokrotności kwoty bonusu, depozytu albo bonusu+depozytu (w zależności od warunków bonusu). Innymi słowy, gdy na przykład bukmacher wymaga 3 krotnego obrotu bonusu przed możliwością jego wypłaty, a bonus który otrzymałeś wynosi 400 zł to oznacza, że aby móc wypłacić bonus musisz postawić zakłady za łączną kwotę 1200 zł (3 x 400zł = 1200 zł).

Od razu wyjaśniamy, że stawki zakładów nie muszą być równe wartości bonusu. Mogą być one różne, tak samo jak nie ma określonej liczby kuponów. Ważne, żeby ich suma była równa wymaganej kwocie obrotu. Nie ma również znaczenia, czy zakład jest wygrany, czy przegrany. Do obrotu zalicza się każdy zakład, który spełnia dodatkowe warunki obrotu.

Warunki obrotu

Co to są dodatkowe warunki obrotu? Je także znajdziesz w regulaminie bonusu. Najczęściej są to:

  1. Zaliczanie do obrotu tylko kuponów o określonym kursie minimalnym
  2. Zaliczanie do obrotu tylko kuponów na których każde zdarzenie ma określony kurs minimalny
  3. Zaliczanie do obrotu tylko kuponów z określoną minimalną liczbą zdarzeń 
  4. Wykonanie obrotu w określonym czasie od jego przyznania

Jeżeli postawisz zakład, który nie będzie spełniał, a zgodnie z regulaminem bonusu powinien spełniać wymogi z punktów 1-3 to taki kupon po prostu nie będzie wliczany do obrotu. Dotyczy to także sytuacji, w których z jakiegoś powodu przy rozliczaniu kurs na zdarzenie wyniósł ostatecznie 1.0, czyli np. kiedy mecz został odwołany, albo zakład został zakończony zwrotem (np. gdy padnie remis, a postawiłeś na „zakład bez remisu”).

Jeśli nie zdążysz wykonać obrotu w regulaminowym czasie, to kwota bonusu przepada. Zwróć uwagę, że przepadają także wygrane z kuponów zagranych za środki bonusowe.

Jeśli przed wykonaniem obrotu wyczerpiesz wszystkie środki dostępne na twoim koncie gracza to wymóg obrotu staje się nieaktualny.

LV_BET_BONUS

Gdzie najłatwiej obrócić bonus?

U którego bukmachera warunki obrotu są najłatwiejsze? Zajrzyj do odpowiedzi na pytanie jaki najlepszy bonus. Jeśli chcesz szybko porównać wszystkie bonusy bukmacherów skorzystaj z porównywarki najlepszych bukmacherów.

Oceń odpowiedź

Ocena:4.8
Jak obrócić bonus od bukmachera?
głosów: 42
Ranking TOP3 
1
Ocena graczy
4.7
głosów: 154 - ZAGŁOSUJ
2
Ocena graczy
4.9
głosów: 103 - ZAGŁOSUJ
3
Ocena graczy
4.8
głosów: 201 - ZAGŁOSUJ

Bukmacherzy internetowi w Polsce

Promocje i bonusy bukmacherskie

Wpłaty i wypłaty od bukmacherów

Porównywarka bukmacherów

JakiBukmacher.pl jest serwisem informacyjnym o bukmacherach w Polsce. Zespół redakcyjny na bieżąco zbiera i aktualizuje najważniejsze dane, szczegółowe warunki uczestnictwa w zakładach bukmacherskich oraz analizuje regulaminy bukmacherów. Prezentowane informacje pozwalają na porównanie bukmacherów pod kątem wielu czynników w formie rankingu bukmacherów oraz porównywarki, a także na zapoznanie się z nowościami z rynku zakładów bukmacherskich. Ta strona to również miejsce dla graczy, którzy mogą głosować w wyborze bukmachera miesiąca, jak również dodawać opinie na temat bukmacherów, z których oferty już skorzystali.