Odpowiedź

Kursy bukmacherskie to jeden z najważniejszych czynników przy wyborze bukmachera. Gracze dają temu dowód głosując w naszej sondzie na stronie TOP bukmacherów według graczy, w której jakość oferty (a więc i wysokość kursów) zdobywa największą liczbę głosów. Wydawać by się to mogło słuszne, no bo po co wygrywać mniej, skoro można wygrać więcej? Ogólnie rzecz biorąc to pytanie można zamienić w stwierdzenie, jednak nie zawsze wyższe kursy oznaczają wyższą wygraną, o czym poniżej.

Zacznijmy od tego, że wysokość kursów na poszczególne zdarzenia determinowana jest przez marżę bukmachera. Z kolei marża to nic innego, jak opłata, jaką pobiera bukmacher internetowy od postawionego zakładu. Wysokość marży może się różnić w zależności od bukmachera, typu rozgrywek i konkretnego zdarzenia. Im ta marża jest niższa, tym korzystniej dla gracza (wyższe kursy).


Na potrzeby odpowiedzi na pytanie Jaki bukmacher ma najlepsze kursy? przeanalizowaliśmy średnie marże bukmacherskie na najpopularniejsze rozgrywki piłki nożnej. Pod lupę wzięliśmy kursy poszczególnych bukmacherów na mecze polskiej Ekstraklasy, Ligi Mistrzów, Premier League i Bundesligi. Wyniki tej analizy prezentujemy w poniższej tabeli:

Rozgrywki
Fortuna
Totolotek
LV Bet
forBet
Ekstraklasa5.095.085.805.11
Liga Mistrzów5.295.125.773.09
Premier League4.158.535.223.33
Bundesliga4.307.454.992.58

Jak wynika z tabeli najwyższą marżę, biorąc pod uwagę te cztery rozgrywki, stosuje bukmacher Totolotek mając jednocześnie najlepsze kursy na polską Ekstraklasę. Najlepszym bukmacherem w tym zestawieniu okazał się bukmacher forBET, którego średnia marża wynosi 3.53, a najlepsze kursy oferuje na Ligę Mistrzów, ligę angielską i niemiecką.

Jednak jak wspomnieliśmy we wstępie wyższe kursy nie zawsze oznaczają wyższą wygraną, gdyż w połączeniu z ofertą promocyjną np. na „kurs dnia” lub dodatkowy procent do wygranej przewidywana wygrana paradoksalnie może okazać się wyższa u bukmachera z nawet najniższymi kursami.

Pamiętaj również, że w tej odpowiedzi podajemy uśrednione marże, więc aby dokładnie określić jaki bukmacher ma najlepsze kursy trzeba po prostu każdorazowo porównać kursy na konkretne, wytypowane przez siebie rozstrzygnięcia. Dlatego doświadczeni gracze posiadają konta u kilku bukmacherów internetowych.

Oceń odpowiedź

Ocena:4.6
Jaki bukmacher ma najlepsze kursy?
głosów: 27
Ranking TOP3 
1
Ocena graczy
4.7
głosów: 154 - ZAGŁOSUJ
2
Ocena graczy
4.9
głosów: 103 - ZAGŁOSUJ
3
Ocena graczy
4.8
głosów: 201 - ZAGŁOSUJ

Bukmacherzy internetowi w Polsce

Promocje i bonusy bukmacherskie

Wpłaty i wypłaty od bukmacherów

Porównywarka bukmacherów

JakiBukmacher.pl jest serwisem informacyjnym o bukmacherach w Polsce. Zespół redakcyjny na bieżąco zbiera i aktualizuje najważniejsze dane, szczegółowe warunki uczestnictwa w zakładach bukmacherskich oraz analizuje regulaminy bukmacherów. Prezentowane informacje pozwalają na porównanie bukmacherów pod kątem wielu czynników w formie rankingu bukmacherów oraz porównywarki, a także na zapoznanie się z nowościami z rynku zakładów bukmacherskich. Ta strona to również miejsce dla graczy, którzy mogą głosować w wyborze bukmachera miesiąca, jak również dodawać opinie na temat bukmacherów, z których oferty już skorzystali.