Podium TOP3

kwiecień 2019

Ranking bukmacherów to nieustające zmiany i ciągła walka o najlepsze pozycje. Początek kwietnia to czas na kolejne podsumowanie aktywności bukmacherów. Miesiąc w sporcie rozpoczął się od wielkiego pojedynku El Clasico, w którym Barcelona potwierdziła swoją dominację nad największym rywalem w lidze, a LV Bet, oferując specjalną akcję rozpoczął drogę po pozycję lidera w bieżącym rankingu. Później mieliśmy inaugurację turniejów tenisowych w USA oraz nowego sezonu Formuły 1, a także start eliminacji do Mistrzostw Europy 2020, które były okazją do zaprezentowania nowych ofert przez bukmacherów. Najciekawszymi wydarzeniami z końcówki miesiąca były turniej FAME MMA 3 i ligowy klasyk Wisła Kraków - Legia Warszawa, który, między innymi meczami 27. kolejki Ekstraklasy, był okazją dla graczy do wzięcia udziału w specjalnych akcjach organizowanych przez bukmacherów. W międzyczasie pojawiały się promocje na mecze w ramach ćwierćfinału Totolotek Pucharu Polski, spotkania ligowe i europejskie puchary, a jeden z bukmacherów uczcił nawet Międzynarodowy Dzień Szczęścia. A co czeka nas w tym miesiącu? Kwiecień to wbrew pozorom najuboższy miesiąc jeśli chodzi o wielkie imprezy sportowe. Wśród najciekawszych można wymienić mistrzostwa świata w tenisie stołowym oraz mistrzostwa świata Dywizji 1B w hokeju na lodzie z udziałem reprezentacji Polski. Czeka nas również wiele pasjonujących pojedynków ligowych, w tym końcówka sezonu zasadniczego Ekstraklasy oraz meczów w ramach europejskich pucharów. Z całą pewnością będzie więc wiele możliwości do aktywności bukmacherów, którą podsumujemy w kolejnym wydaniu rankingu bukmacherów.
1

Ocena graczy

4.9
głosów: 113 - ZAGŁOSUJ

Kod bonusowy

2

Ocena graczy

4.6
głosów: 35 - ZAGŁOSUJ
3

Ocena graczy

5
głosów: 152 - ZAGŁOSUJ

Miejsce 1

Bukmacher LV Bet po miesiącu nieobecności powraca na pozycję lidera rankingu bukmacherów. Całkiem zasłużenie bowiem był to zdecydowanie najbardziej aktywny bukmacher w oferowaniu otwartych akcji dla graczy. Wystarczy spojrzeć na listę newsów. Wiadomości o LV Bet nie zabrakło przy okazji każdego większego wydarzenia sportowego, był Super Typer na każdy ligowy weekend, a także specjalna oferta na FAME MMA 3, którego LV Bet był partnerem sponsoringowym.
Oferta

Ocena graczy

4.9
głosów: 113 - ZAGŁOSUJ
LVBET.PL

Oferta bukmachera: LV Bet

Podsumowanie

Najwyższy bonus powitalny na rynku, szeroka oferta zakładów dodatkowych w ramach danego zdarzenia piłkarskiego, w tym najszersza oferta handicapów azjatyckich, najwięcej zakładów na e-sporty oraz brak limitów wygranych to cechy, które wyróżniają LV BET.

Podatek

12%*

Marża

5.44%*

Śr. ocena

8.25/10
*im mniej tym lepiej* przedział oznacza ofertę promocyjną

Bonus powitalny

... a z naszym kodem bonusowym

Do końca ważności kodu zostało: Bezterminowy

Pozostałe bonusy

Opinie:

Ocena obsługi:

8/10

Ocena oferty:

9/10

Ocena bonusów:

9/10

Ocena popularności:

7/10

Miejsce 2

forBET pnie się po drabince rankingu bukmacherów z trzeciego miejsca robiąc krok na drugie. Czym to sobie zawdzięcza? Dobrymi kursami i dodatkowo przedłużeniem możliwości gry bez podatku pod tytułem "Kto rano wstaje...", która obowiązywała do końca marca. Bukmacher udostępnił również nową wersję strony mobilnej swojego serwisu, która w porównaniu z poprzednią okazała się zdecydowanie bardziej przyjazną dla graczy. Zmianę tą dodatkowo uświetnił promocją +12% na kupony zagrane przez wersję mobilną, która obowiązywała przez dwa dni marca. Ponadto forBET w specjalny sposób uczcił Międzynarodowy Dzień Szczęścia, z czego skorzystać mogli wszyscy gracze.
Oferta

Ocena graczy

4.6
głosów: 35 - ZAGŁOSUJ
IFORBET.PL

Oferta bukmachera: forBET

Podsumowanie

Jeden z najmłodszych na polskim rynku bukmacherów wyróżnia się konkurencyjnymi kursami, szeroką ofertą zakładów na żywo i prostą szatą graficzną.

Podatek

12%*

Marża

3.53%*

Śr. ocena

7.25/10
*im mniej tym lepiej* przedział oznacza ofertę promocyjną

Bonus powitalny

Pozostałe bonusy

Opinie:

Ocena obsługi:

8/10

Ocena oferty:

7/10

Ocena bonusów:

8/10

Ocena popularności:

6/10

Miejsce 3

Ulubiona oferta specjalna bukmachera Totolotek i oczywiście jego graczy to AKO%. W tym miesiącu również była oferowana często przy okazji największych meczów piłki nożnej, w tym spotkań w ramach Totolotek Pucharu Polski, którego, jak sama nazwa wskazuje, bukmacher jest sponsorem tytularnym. Poza tym Gram Grubo jest nieustannie doceniane przez graczy, którzy w marcu, dzięki meczom reprezentacji, mogli z tej oferty korzystać wyjątkowo często. W tym miesiącu Totolotek na trzeciej pozycji rankingu bukmacherów.
Oferta

Ocena graczy

5
głosów: 152 - ZAGŁOSUJ
TOTOLOTEK.PL

Oferta bukmachera: Totolotek

Podsumowanie

Bardzo dobrze rozpoznawalny w Polsce bukmacher, posiada najniższą marżę (najkorzystniejsze kursy) na mecze polskiej Ekstraklasy, a w dniach promocji przyjmuje zakłady ze współczynnikiem 1,003! 

Podatek

0-12%*

Marża

6,09%*

Śr. ocena

8/10
*im mniej tym lepiej* przedział oznacza ofertę promocyjną

Opinie:

Ocena obsługi:

8/10

Ocena oferty:

8/10

Ocena bonusów:

7/10

Ocena popularności:

9/10

Pozostałe miejsca

Miejsce 4

Upadek z wysokiego konia musi boleć. Po raz pierwszy w tym roku Fortuna poza podium rankingu bukmacherów. Zakończył się Puchar Świata w skokach narciarskich, zakończyły się częste otwarte akcje u bukmachera. Co prawda były Happy Hours oraz promocje na start sezonu F1 i eliminacji ME 2020, ale to za mało w zestawieniu z aktualnym TOP3 rankingu bukmacherów.
Oferta

Ocena graczy

4.8
głosów: 67 - ZAGŁOSUJ
EFORTUNA.PL

Oferta bukmachera: Fortuna

Podsumowanie

Przyjazny layout strony internetowej i aplikacji mobilnej pozwalają w łatwy i wygodny sposób przeglądać ofertę tego bukmachera. Ponadto najszersza oferta zakładów live, bezkonkurencyjne średnie kursy na Ligę Mistrzów (najniższa marża), opcja cash-out i bardzo wysoki limit wygranych wyróżniają Fortunę spośród innych.

Podatek

0-12%*

Marża

4.70%*

Śr. ocena

9/10
*im mniej tym lepiej* przedział oznacza ofertę promocyjną

Opinie:

Ocena obsługi:

9/10

Ocena oferty:

9/10

Ocena bonusów:

8/10

Ocena popularności:

10/10

Miejsce 5

Na miejscu piątym rankingu bukmacherów bez zmian. Puchar Typera to jednak za mało, by wspiąć się choćby o jedno miejsce. Może w kwietniu, jako sponsor PZHL bukmacher zaserwuje coś specjalnego w zawiązku z mistrzostwami świata Dywizji 1B w hokeju na lodzie? Na uwagę zasługuje fakt, że, jak zauważył gracz o nicku Bazyl, PZ BUK ma najszerszą w Polsce ofertę zakładów dodatkowych na niszowe ligi.
Oferta

Ocena graczy

4.5
głosów: 2 - ZAGŁOSUJ
PZBUK.PL

Oferta bukmachera: PZBuk

Podsumowanie

Nowy bukmacher z najprostszymi zasadamy na start i ofertą, która zadowoli graczy stawiających zakłady wielokrotne. Przyjazny layout strony i wyszukiwarka zdarzeń ułatwiają przeglądanie oferty.

Podatek

12%*

Marża

5.53%*

Śr. ocena

7/10
*im mniej tym lepiej* przedział oznacza ofertę promocyjną

Opinie:

Ocena obsługi:

7/10

Ocena oferty:

7/10

Ocena bonusów:

8/10

Ocena popularności:

6/10

Co bierzemy pod uwagę przy tworzeniu rankingu?

1. Marża bukmacherska

Jednym z decydujących czynników i mającym największy wpływ na pozycję w naszym rankingu jest średnia marża pobierana przez bukmacherów od stawianych zakładów, co przejawia się w wysokości oferowanych przez nich kursów, a co za tym idzie - wysokości ewentualnych wygranych. Im ta marża jest wyższa, tym kursy są niższe. Oczywiście nie można mówić o jednej wysokości marży dla całej oferty poszczególnych bukmacherów. Bukmacherzy stosują różne marże dla różnych typów zdarzeń, dlatego pod uwagę bierzemy średnią z najpopularniejszych, najczęściej typowanych zdarzeń sportowych.

2. Dostępne promocje i bonusy bukmacherskie

Ponieważ ranking bukmacherów ma być pomocny w odpowiedzi na często zadawane przez szukających najlepszego bukmachera pytanie jaki bukmacher jest najlepszy? pod uwagę bierzemy wysokość bonusów powitalnych oferowanych przez bukmacherów internetowych. Również oferta stałych promocji ma niebagatelne znaczenie, bo może wpływać na wysokość ewentualnych wygranych. Tym samym wygrana u bukmachera, który zaoferował najwyższy kurs może w rzeczywistości okazać się niższa niż u bukmachera, który co prawda wystawił mniejszy kurs na postawione typy, ale w ramach promocji oferuje pokrycie całości lub części podatku od stawki. Dlatego aktualne promocje i bonusy bukmacherskie mają istotny wpływ na ustalanie miejsc w rankingu bukmacherów.


3. Obsługa serwisu bukmacherskiego

Skoro gracze przenoszą się do bukmacherów internetowych dla wygody obstawiania w każdym miejscu i czasie na dowolnym urządzeniu, to tą wygodę bierzemy pod lupę. Dostępność bukmachera w internecie, wygląd serwisów bukmacherskich, obsługa z urządzeń mobilnych, a co za tym idzie - szybkość zawierania zakładów to kolejny z czynników, który bierzemy pod uwagę przy ustalaniu rankingu bukmacherów.

4. Oferta bukmacherska

Wielu graczy przy wyborze bukmachera poszukuje szczególnej oferty, np. zakładów na żywo, możliwości obstawiania wirtualnych sportów w dniach pozameczowych czy rozbudowanej oferty zakładów w ramach danego zdarzenia. Na wszystkie elementy oferty bukmacherskiej, zmiany i proponowane nowości również zwracamy uwagę przy dokonywaniu wyboru najlepszego bukmachera w rankingu bukmacherów.

5. Popularność

Część początkujących graczy szuka odpowiedzi na pytanie jakiego bukmachera polecacie? Miarą popularności w naszym rankingu jest ruch na stronach internetowych bukmacherów oraz wyniki finansowe firm bukmacherskich (o ile takie dane są dostępne - niektóre firmy z uwagi na formę prawną w jakiej działają mają obowiązek ich publikacji). Ponadto o popularności świadczy rozpoznawalność, a ta determinowana jest choćby przez sponsoring klubów i wydarzeń sportowych oraz sieć punktów naziemnych.

Porównywarka bukmacherów